НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

1. фебруар је Национални дан књиге и Дан Народне библиотеке Србије јер је она основана тог датума 1832. године у Београду. Тада је кнез Милош Обреновић наредио да примерак сваке одштампане књиге мора да буде послат у Народну библиотеку да би људи читали што више. На часу слободних наставних активности вредности и врлине као животни компас II у седмом разреду овај дан је обележен уз сарадњу наставнице Јасмине Новаковић Аџић. Истакнут је значај читања књига и значај сваке библиотеке. Разговарало се о прочитаним књигама а ученици су записали наслове књига које су прочитали и које су им се допале. Одштампани материјал у вези са овим даном ученици су залепили на врата наше мале школске библиотеке у коју радо одлазе да пронађу неопходну лектиру и остале занимљиве књиге. Библиотекарка Милана Белоица је увек ту да им помогне да одаберу одговарајући садржај за читање.

Ученици су изјавили да читањем књига освајају свет и да је читање право богатство.