МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

Међународни дан борбе против вршњачког насиља се другачије зове и Дан розих мајица. Обележава се последње среде у месецу фебруару сваке године због дечака који је претучен у канадској школи када је у школу дошао у розе мајици због подршке мајци оболелој од рака. Розе мајице су прво солидарно носила деца из његове школе а временом се идеја проширила на цео свет и оне су постале препознатљив симбол борбе против вршњачког насиља. На часовима  енглеског језика у издвојеном одељењу Милавчићи и у другом разреду у матичној школи, као и на часу вредности и врлине као животни компас II у седмом разреду, ученици су обележили овај дан са наставницом Јасмином Новаковић Аџић. Писали су поруке да насиље треба да се заустави и да друг није мета на папирним розе мајичицама и лепили их на одштампане постере са пригодним текстовима и сликама посвећеним овом дану. Вршњачко  насиље је, нажалост, све више присутно и у школама и ван ње и сви морамо сложно да радимо на томе да се оно смањи и да га не буде. Ученици су упознати са врстама насиља и знају коме могу и треба да се обрате у случају да су жртве насиља или да су били сведоци насиља. Изјаснили су се да не подржавају насиље, да је другарство највеће богатство и да треба да поштујемо и уважавамо једни друге.