Тематски дан: ,,Дан просветних радника“

По препоруци Министарства просвете у нашој школи је са ученицима млађих разреда реализован темаски дан ,,Дан просветних радника“.

Витановац, 6.11.2023.

После упознавања ученика са тим од када се и зашто прославља овај дан, разговарано је о значају и раду свих просветних радника. Пошто се у Србији Дан просветних радника обележава 8. новембра, на Митровдан, наставни садржаји су били усмерени и прилагођени Вуку Стефановићу Караџићу, творцу наше азбуке и најзначајнијој личности нашег језика. Ученици су имали прилику да буду у улози учитељице, што им се јако допало.

Dan prosvetnih radnika autora Mirjana

Као завршна активност у оквиру тематског дана представљен је пројекат „Осташе нам после Вука…“.  Пројекат је представљен у кабинету за информатику где су се окупили ученици и учитељи од 1. до 4. разреда. Након представљања пројекта, организован је Каху квиз. Ученици су подељени у 7 екипа, по 4 ученика. Такмичење је било  узбудљиво до самог краја, када су проглашени победници.

Стубал, 7.11.2023.

Ученици трећег и четвртог разреда су од прикупљеног материјала о Вуку Караџићу направили пано, обележивши 8. новембар, Дан просветних радника. Разговарано је на тему рада и значаја свих просветних радника у свету, њиховом хуманом позиву, љубави према деци, описмењавању, темељима просвете код нас и великој захвалности Вуку Караџићу.

Чукојевац, 7.11.2023.

Данашњи дан су ученици од првог до четвртог разреда у издвојеном школском
месту Чукојевац посветили Вуку Стефановићу Караџићу и његовом раду на
унапређењу српског језика. Овај дан Вуковог рођења и Дан просветних радника
обележили су низом активности.
Ученици су радом у групи имали истраживачки задатак да пронађу што више
појединости о Вуковом животу (кад је рођен, детињство, заслуге) и о значају
обележавања Дана просветних радника.
Извештавање по групама употпунили су одговарајућим сликама, слајдовима,
дечјом штампом, презентацијом о животу и раду Вука С. Караџића.
На крају су направили и заједнички пано.