Вежба Цивилне заштите

Заједничка вежба Цивилне заштите, Евакуација у случају земљотреса у условима проглашене епидемије, у нашој школи је спроведена 13.10.2023. године. Вежба је реализована према упутствима, плану и процедури за извођење. Прва фаза, упозорење, започела је алармом у 10.50. Након тога уследила је фаза самозаштите. Након 15 до 20 секунди формирани су редови и започета је евакуација ученика. На месту окупљања, школско игралиште, наставници су проверили да ли су сви ученици евакуисани и о томе известили директора. Симулацију евакуације у случају земљотреса пратио је представник Цивилне заштите.

Циљ вежбе је оснаживање, изградња отпорнијег друштва на ризике од катастрофа кроз едукацију наставника, ненаставног особља и свих ученика. Циљ је и смањење жртава и повређених у случају катастрофа, као и материјалне штете.