Предавање за наставнике: Критичко мишљење и формативно оцењивање

Данас, 15.12.2023. године, у нашој школи одржано је предавање за наставнике. Тема предавања је било формативно оцењивање и критичко мишљење.

Професор Александар Мировић, професор историје, педагошки и екстерни саветник, нам је на занимљив начин објаснио разлику између критичког и некритичког мишљења и како и на који начин развијати критичко мишљење код ученика.

Друго предавање је било о формативном оцењивању. Професорка физике, Марија Томић Гољић, такође педагошки и екстерни саветник, нас је подсетила на важност и значај педагошке документације. Објаснила нам је шта све треба да саржи педагошка документација и на конкретним примерима показала како и на који начин се врши формативно оцењивање.

Хвала колегама на корисном предавању. Присутни наставници су са пажњом пратили предавања. Постављали су питања на које су добили конкретне одговоре. Све оно што смо чули у току предавања треба да нам олакша досадашњи рад, али и да га учини још бољим.