Наша представа у градској библиотеци

У Народној библиотеци ,,Стефан Првовенчани“ деца су у организацији учитељица из Витановца, уз помоћ водитељке Луткарске радионице Љубе Радете, у форми луткарске представе извела ,,Јежеву кућицу“ Бранка Ћопића.Наши рецитатори,глумци, редитељи и наратор су верно дочарали ликове јежића, меде, лије, вука, дивље свиње и поруке дубљих слојева одабраног текста који је врхунац Ћопићеве магије.Ћудљиви усамљеник са бодљама као симболом независности поручује да ,, …то само хуље, носи их враг, за ручак дају свој родни праг…“.

Гости, родитељи, представници Школске управе и Учитељског друштва су били одушевљени како представом тако и презентацијом на тему ,, Дан матерњег језика“.
И за крај да завршимо поруком нашег драгог домаћина Милоја Радовића: – Чувајте језик јер и он чува вас!