Рециклирај, профитирај, доминирај!

Краљевачко друштво учитеља у сарадњи са Етно селом „ОАЗА МИРА“је расписало еколошки конкурс, у оквиру манифестације Први летњи Еколошки камп-Лопатница 2017. Право учешћа по конкурсу имали су  ученици  од 1. до 4. разреда основне школе. Мото манифестације је РЕЦИКЛИРАЈ, ПРОФИТИРАЈ, ДОМИНИРАЈ!

Ученици  четвртог разреда из Витановца су послали своју песму ,, Мој крај је најлепша сликовница“.Ученици су на часу слободних активности( рецитаторска секција) заједно саставили песму и учитељица је послала у нади да ћемо бити примећени.Освојили смо награду- једнодневни камп уЕтно селу „ОАЗА МИРА“. Пошто је могао поћи само један ученик, учитељица је одлучила да то буде Огњен Радојевић, пошто је он био најактивнији у раду. Он је 2.09. био у Лопатници и прелепо се провео. Ученици су имали обезбеђен превоз, два оброка и разне анимације.

Мој крај је најлепша сликовница

Ливада се шарени, док се трава зелени.

Гране се њишу, док цветови миришу.

Ветар маслачак сеје, док се Сунце смеје.

Мрав весело радуцка, док цврчак лежуцка.

Дечја граја сада је у моди,

док старијим људима помало шкоди.

Док пчела вредно зуји, поток лагано струји.

И тако природа зелени, а то се свиђа мени.

Ученици 4/1 разреда