Екскурзија ученика од 1. до 4. разреда

17.05.2024. године је реализована  екскурзија за ученике млађег школског узраста. Екскурзија је изведена на релацији Витановац – Свилајнац – Крагујевац – Витановац у организацији туристичке агенције Балканик из Ваљева. По доласку у Свилајнац посетили смо Природњачки центар где смо видели различите изложбене поставке: свет диносауруса, животиње Африке, геолошки времеплов у дигиталној соби са визуелним и звучним ефектима, животиње Србије, а у парку је смештена изложба у моделу вулкана високог 10 метара. У Дино парку се налази преко 20 реплика различитих врста диносауруса, од којих је највећа реплика Диплодокуса висока 11, а дугачка 20 метара. Диносауруси су смештени у аутентично окружење тако да су ученици уживали у обиласку парка. У парку постоји и простор где ученици могу да се забаве тако да је део времена искоришћен за куповину сувенира, игру, одмор и фотографисање.

У Крагујевцу смо најпре обишли Акваријум где смо видели живи свет копнених вода Балканског полуострва, али и атрактивни живи свет тропских и суптропских подручја Азије, Африке, Јужне Америке и Аустралије.

По обиласку Акваријума имали смо шетњу до парка Шумарице где смо посетили споменик који је
подигнут у знак сећања на недужне жртве Крагујевачког масакра који су починили припадници
Вермахта 21. октобра 1941. Остатак времена до повратка искористили смо да ученици ужинају, да
се одморе и поиграју.

Екскурзија је реализован према плану. Остварени су циљеви и задаци. Ученици су поред
усвајања бројних едукативних садржаја имали прилику да се друже, забављају и социјализују.