Савинданска даровница краљевачке библиотеке

Дани Светог Саве у Краљеву се обележавају многим активностима а као и увек Народна библиотека ,,Стефан Првовенчани“ је један од главних актера културних догађаја.По објављеном програму овонедељних активности Савинданску даровницу краљевачке библиотеке добила је ОШ ,,Милунка Савић“, одељење у Стублу. Гордана Тимотијевић, Милоје Радовић и Милош Милишић, краљевачки писци, обрадовали су малишане и учитељице књигама за библиотеку, а поклон је обогатила и власница књижаре ,,Прозор“, Зорица Јанковић.
Можемо слободно рећи да је пријатељство између писаца и ученика и учитељица из Стубла прерасло у љубав. Данас је у учионицама наше школе било смеха, разговора, песама, певања….и Дејан Алексић, дечји писац, послао је књиге на дар.
За крај, песник Милоје Радовић је поручио директорки да чува дивну децу и дивне учитељице са жељом да се прича о дивном колективу шири и чује чему ће и сам пуно допринети.

KRUG PORTAL